Sinop’un Boyabat ilçesinde, Boyalı köyündeki Boyalı Barajı kıyısında iki gün süren Gençlik ve Doğa Kampı etkinliği gerçekleştirildi. Üniversite öğrencileri ve vatandaşların katıldığı kamp, sportif etkinlikler ve müzik dinletisi ile dolu dolu geçti.

Kamp alanında 100 çadırın kurulduğunu belirten Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Faruk Erdem, etkinliğin ilçenin tanıtımı açısından son derece verimli geçtiğini vurguladı. Erdem, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Çok güzel bir kamp geçirdik. Yaklaşık 100 çadırın kurulduğu kampta katılımcılar gönüllerince eğlendiler. Halat çekme ve çuval yarışları gibi sportif etkinliklerin yanı sıra müzik dinletisi de sunuldu.” dedi.

Erdem, doğa kamplarının her mevsim düzenlenmesi gerektiği yönünde katılımcılardan olumlu geri dönüşler aldıklarını belirterek, “İmkanlarımız ölçüsünde bu tür etkinliklerle yaşlısı, genci tüm halkımızı bir araya getirip kaynaştırmayı biz de istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tokat’ta otomobil park halindeki araca çarptı, 4 kişi yaralandı Tokat’ta otomobil park halindeki araca çarptı, 4 kişi yaralandı

Katılımcılar, doğayla iç içe iki gün geçirmenin mutluluğunu yaşarken, kampın her yıl düzenli olarak yapılması yönünde taleplerini dile getirdiler. Etkinlik, Boyabat’ın doğal güzelliklerinin tanıtımına katkı sağlaması açısından da önemli bir rol oynadı.

Kaynak: aa