Kırıkkale'de meydana gelen trafik kazasında, minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu 22 kişi yaralandı. Kaza, Kırıkkale-Kırşehir kara yolu Yenimahalle Mezarlık Kavşağı'nda gerçekleşti.

Olay Yeri ve Müdahale

Kazanın ardından olay yerine çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Çarpışmanın şiddetiyle yaralanan 22 kişi, kentteki hastanelere kaldırıldı. Kazaya karışan araçların yoldan kaldırılmasıyla, Kırşehir istikametine bir süre kapalı olan kara yolu tekrar ulaşıma açıldı.

Vali Mehmet Makas Yaralıları Ziyaret Etti

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ ve İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş ile birlikte Yüksek İhtisas Hastanesi ve Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan yaralıları ziyaret etti. Vali Makas, yaralılara geçmiş olsun dileklerinde bulunarak durumları hakkında bilgi aldı.

Vali Makas'ın Açıklamaları

Hastane çıkışında gazetecilere açıklama yapan Vali Makas, kazanın Yenimahalle Mezarlık Kavşağı'nda ışıklarda otomobilin kontrolünü kaybederek minibüse çarpması sonucu meydana geldiğini belirtti. Makas, "Yaralılar Yüksek İhtisas Hastanesi ve Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Büyük geçmiş olsun. Bir ağır yaralımız var, inşallah onda da bir sıkıntı çıkmaz diye Allah'tan temennide bulunuyoruz. Bütün ekiplerimizle hem yolun trafiğe açılması ivedi bir şekilde yerine getirildi hem de yaralılarımızın sevki gerçekleştirildi. Yeteri kadar doktorumuz ve sağlık personelimizle müdahaleyi de yapıyoruz. An itibariyle sıkıntımız yok." şeklinde konuştu.

Soruşturma Devam Ediyor

Kazanın ardından polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Kazaya karışan araçların sürücülerinin kimlikleri ve kazanın kesin nedeni yapılacak detaylı incelemelerin ardından belirlenecek.

Safranbolu'da Lavanta Üretiminde Büyük Artış Safranbolu'da Lavanta Üretiminde Büyük Artış

Vali Makas, yaralıların durumunu yakından takip ettiklerini ve gereken her türlü desteğin sağlanacağını vurguladı. Kazayla ilgili gelişmeler yakından izleniyor.

Kaynak: aavideo