29 Mayıs Çarşamba günü Rize ve ilçelerinde hava nasıl olacak ? Rize genelinde hava durumu 29 Mayıs Çarşamba günü Rize ve ilçelerinde hava nasıl olacak ? Rize genelinde hava durumu

Konya'da Yoğun Sağanak Yağmur ve Şiddetli Rüzgar Bekleniyor

Bugün Konya'da hava durumu şiddetli yağışlar ve hava bulutlu olarak geçecek. Meteoroloji tarafından yapılan uyarılara göre, yoğun sağanak yağmur bekleniyor. Bu durum, olumsuz hava koşullarıyla karşılaşma olasılığını artırıyor; dolayısıyla vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması önem taşıyor.

Konya için bugün hava sıcaklığı en yüksek 11°C seviyelerine kadar çıkacak. Ancak hissedilen sıcaklık, 4°C civarında olacak. Rüzgâr ara sıra sert şiddette esecek ve yağışların etkisini artırabilecek. Konya'nın bugünkü yağış ihtimali tahmini %100 seviyelerinde. Bu durumda, sürücülerin ve dışarıda zaman geçirecek olanların ekstra dikkatli olmaları gerekiyor.

Gündüz beklenen en yüksek sıcaklık 11°C olarak tahmin edilirken, en düşük sıcaklık ise 7°C olarak gerçekleşmesi bekleniyor. Bu sıcaklık farkı, vatandaşların giyimlerini ve dışarıda yapacakları etkinlikleri planlarken dikkate almaları gereken önemli bir detay.