Çanakkale'de Parçalı Bulutlu Hava Bekleniyor, Yağış Olasılığı Yüksek

22 Mayıs Çarşamba günü Rize ve ilçelerinde hava nasıl olacak ? Rize genelinde hava durumu 22 Mayıs Çarşamba günü Rize ve ilçelerinde hava nasıl olacak ? Rize genelinde hava durumu

Çanakkale'de bugün hava durumuyla ilgili yapılan tahminlere göre, parçalı bulutlu bir gün geçirilecek. Beklenen en yüksek sıcaklık 28°C, en düşük hava sıcaklığı ise 11°C olarak ölçüldü. Ancak, yağış olasılığı da dikkat çekiyor; hava uzmanlarına göre yağış olasılığı %60 civarında.

Rüzgâr genellikle hafif esintili olacak ve bu durumda hissedilen sıcaklık 22°C civarında olacak. Gökyüzündeki bulut yoğunluğunun %10 seviyesinde olması bekleniyor.

Bugünkü hava şartlarında görüş uzaklığının yaklaşık olarak 16 km olması beklenirken, nem oranının %59 civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Çiy noktası ise 9°C olarak belirlenirken, hava basıncı değerinin 1015 mb olması bekleniyor.

Çanakkale halkının bugünkü hava durumunu dikkate alarak günlük aktivitelerini planlamaları ve yağışlı hava koşullarına karşı tedbirli olmaları öneriliyor.